Pelerinaj la Drăgănescu, Giurgiu

Marţi, 5 mai 2015, după-amiază, o sută şi ceva de enoriaşi ai parohiei noastre, în frunte cu preotul paroh Valentin Bârlez şi cu preotul coslujitor Adrian Tuţă am mers în pelerinaj la biserica din Drăgănescu (jud. Giurgiu), pictată de părintele Arsenie Boca. Părintele paroh de la Drăgănescu, pr. Răzvan Petcu, ne-a primit cu o căldură mult mai mare decât înălţimea sa fizică. Îi mulţumim şi îi dorim sănătate şi mântuire.
Fotografiile de mai jos au fost făcute de parohianul nostru, fratele Nicolae Mărgineanu, cu care ne-am găsit acolo fără să ne fi dat întâlnire – domnia sa venise pentru un interviu filmat cu părintele Răzvan Petcu despre… părintele Arsenie Boca.
Dumnezeu cel bun şi slăvit să ne ierte păcatele, să ne ocrotească şi să ne ajute să mai mergem în folositoare pelerinaje!

Pentru a descărca fotografiile pe propriile computere/tablete/telefoane daţi clik pe legăturile (linkurile) de mai jos.

Drăgănescu, 5 mai 2015 (1)

Drăgănescu, 5 mai 2015 (2)

Drăgănescu, 5 mai 2015 (3)

Drăgănescu, 5 mai 2015 (4)